Uzun zaman süren bir kilo verme maceram vardı. Kendisine devam eden ve 16 kilo veren bir yakınımız bana önerdi. Başta daha önce çok diyetisyen denemesi ve hayal kırıklığı olan biri olarak çok fazla sorgulayıcıydım. Diyetimle ilgili endişelerim olduğunu bu kadar yersem kilo veremem falan diyordum müzda hanıma. Sabırla beni hep yatıştırdı. Belki yaşam koçu olduğu içinde beni gerçekten dinlediğini hissediyorum. Sadece kiloma ve rakama bakarsam bunu yaşam boyu devam ettiremeyeceğimi bana öğretti. Benim ancak ben bunu yaşamıma sokabilirsem başaracağıma inandırdı beni. Sadece tartıya çıkarak rakamlara bakmıyorum. 

Spora beni zorlayanlardan farklı olarak spor önermedi hemen. Beni dinledi ve bisiklet konusu ve merakımın üzerine gitti. hafta sonları bisiklet artık hayatımın bir parçası. tam bir yaşam koçu aynı zamanda. Kilomun yüksekliğinin özgüvenimin düşüklüğü ile ilgili olduğuna beni kimse inandıramazdı. Bana sende ağırlık yapanlar sadece kiloların değil dediğinde ne demek istediğini artık çok iyi biliyorum. 

10 kilodan fazla kilo verdim ama tonlarca hafifledim. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu yazı ile kendisini önerme şansı verdiği içinde teşekkürler ederim.

Ahmet Mert (55 - Adana)

Önemli Not: Başarı hikayelerinde elde edilen sonuç ve başarı kişiye özeldir ve kişiden kişiye değişir.

Kendi Hikayeni Yolla

2010-2017 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım