Diyetisyen Ayşe Nur MART

Diyetisyen Ayşe Nur MART; Lise eğitimini Süleyman Demirel Fen Lisesi'nde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümün'de lisans eğitimine başladı.

Lisans Eğitimi süresince teorik ve pratik derslerini başarıyla geçen diyetisyenimiz "Obezite Tanısı Almış Okul Çağı Çocuklarının Beslenme Durumlarının Antropometrik ve Biyokimyasal Veriler ile İlişkisi" konulu tezini tamamlayarak mezun olmaya hak kazandı.

Ayrıca Ümmügülsüm Güçlüoğlu Aile Sağlığı Merkezi'nde 0-2 yaş bebek ve  anne beslenme takibinde, Dr. Sami Ulus Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çocuk hastalıklarında, Ankara Üniversitesi İbni Sina HastanesiAnkara Üniversitesi Cebeci Hastanesi ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde yetişkin  hastalıklarında tıbbı beslenme tedavileri üstüne deneyim kazandı.

Diyetisyen Ayşe Nur MART şuan Uzman Diyetisyen Müzda IRMAK Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde yetişkin  ve çocuk obezitesi, gebe ve emzirme dönemi beslenme ve kilo yönetimi, Şeker Hastalığı, Hipertansiyon, Poli Kistik Over Sendromu, Metabolik Sendrom, Gut Hastalığı'nda beslenme ve kilo yönetimi konularında danışmanlık yapmakta ve Sigara Bırakma Danışmanlığı Kilo Yönetimi departmanımızda aktif olarak çalışmaktadır.

2010-2017 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım