Diyetisyen Ayşenur Ayhan

Diyetisyen Ayşenur Ayhan ; Lise eğitimini Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde lisans eğitimine başladı.

Lisans Eğitimi süresince teorik ve pratik derslerini başarıyla geçen diyetisyenimiz “Yeşil Çayın Sağlık Üzerine Etkileri” konulu seminer projesi ve "Üniversite Öğrencilerinde Besin Neofobisi, Yeme Tutumu ve Besin Çeşitliliği Arasındaki İlişki" konulu tezini tamamlayarak mezun olmaya hak kazandı.

Ayrıca Ankara Eryaman 1 No’lı Aile Sağlık Merkezi’nde halk sağlığı alanında, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde çocuk hastalıklarında, B-fit gibi spor merkezlerinde sporcu beslenmesi ve zayıflama üzerine, Ankara Dr.Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi, Ankara Özel Güven Hastanesi,  Hacettepe Onkoloji Hastanesi’nde deneyim kazandı.

Diyetisyen Ayşenur Ayhan, şuan Uzman Diyetisyen Müzda IRMAK Beslenme Danışmanlığı Merkezi'nde yetişkin  ve çocuk obezitesi, gebe ve emzirme dönemi beslenme ve kilo yönetimi, Şeker Hastalığı, Hipertansiyon, Poli Kistik Over Sendromu, Metabolik Sendrom, Gut Hastalığı'nda beslenme ve kilo yönetimi konularında danışmanlık yapmaktadır.

 

2010-2017 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım