Uzman Diyetisyen Müzda IRMAK

Uzman Diyetisyen Müzda IRMAK; merkezimizin kurucu diyetisyeni olup Adana ATO Anadolu lisesinden mezun olduktan sonra, Erciyes Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde lisans eğitimi almıştır. Eğitim hayatı boyunca Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi nutrisyon ekibinde, pediatri, onkoloji, kardiyoloji ve nefroloji hastanelerinde staj yapmış ve Adana Acıbadem Hastanesi'nde uzun dönem stajını tamamlamıştır.

Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Anabilim dalında “Sigara İçen Bireylerde İnsülin Direnci ve Beslenme Durumuyla İlişkisi” konulu Yüksek Lisans / Uzmanlık eğitimini tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca çocuk ve çocuk hastalıklarında beslenme tedavisi, yetişkin ve yetişkin hastalıklarında tıbbi beslenme tedavisi, sporcu beslenmesi, enteral ve parenteral beslenme, fonksiyonel gıda eğitimleri almıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında Çukurova Üniversitesinde Biyokimya Anabilim dalında İleri Biyokimya ve Enzim Biyoteknolojisi eğitimleri almış ve laboratuar çalışmalarına katılmıştır.

Adana‘da İlk Adım Tıp Merkezinde, Adana Göğüs Hastanesinde, Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesinde ve Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesinde klinik, kurum, pediatri, yoğun bakım, diyaliz diyetisyeni olarak çalışmıştır.

Beslenme ve diyetetik yaklaşımlarının, beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesinin ve diyet çalışmalarının en kullanışlı ve yararlı araçlarından birinin Koçluk / Kişisel gelişim uygulamaları olduğuna inanan Müzda IRMAK, Yaşam Koçluğu eğitimlerini kapsayan Certified Coach programını başarı ile tamamlamıştır. Ardından beslenme bilimi alanında koçluk yaklaşımı tasarlayabilmek ve beslenme koçluğunu uygulayabilmek  için gerekli görülen Professional Certified Coach * programını da başarı ile tamamlayarak Adana'nın ilk ve şu an için tek  "Beslenme Koçu" olmuştur.

Halen Adana ‘da UZMAN DİYETİSYEN MÜZDA IRMAK SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ’ nin kurucu diyetisyeni olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. 

*Uzman Diyetisyen: Beslenme ve Diyetetik Bölümünü bitirmiş diyetisyenler, buna ek olarak Üniversitelerin ilgili bilim dallarında Yüksek Lisanslarını tamamlamaları sonrasında "Uzman"  lıklarını alabilirler.
 
**Uzman Diyetisyenimizin tamamladığı Professional Certified Coach eğitimi'nin kapsamı ve süresi; Saf koçluk ve diğer profesyonel koçluk süreçlerini profesyonellik seviyesinde açıklayan ve Profesyonel Koçluk, Yaşam Koçluğu, Beslenme Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Aile Koçluğu, İlişki Koçluğu vb. koçluk süreçlerinin tüm metodolojisini ve ilkelerini öğreten kapsamlı bir sertifikasyon programıdır. Koçluk sürecini profesyonel seviyeye çıkarmak ve koçluk mesleğinde bir adım ileri giderek kişilerin yaşamında daha derinlere daha profesyonelce dokunabilmek için deneyimle profesyonel formasyonun birleşme sürecini içerir. A’dan Z’ye bütün koçluk alanlarında ileri düzey koçluk tekniklerini kapsayan 140 saatlik bir eğitim ile sertifikasyon yapılır. Sertifikasyon için 300 saatlik koçluk uygulaması gerekmektedir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazananlara Professional Certified Coach sertifikası verilir.


 

2010-2017 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım