Adana'da Diyet Merkezleri Ve Zayıflama Merkezlerine Bakış

Herkesin kafası çok karışık. Tüm Türkiye gibi İstanbul'da ve Adana'da da diyet merkezleri ve zayıflama merkezleri giderek artmakta. Yaşamsal önemi olan bu konuda kilo sorunu olan vatandaşlarımız doğru yerden başlamak istiyorlar.

İyi bir merkezde nelere dikkat etmelisiniz;

  • Daha başlarken sizin sağlığınızın durumunu kan tetkikleri ile incelemelidir ve bu tahliller güncel olmalıdır,
  • Beslenme yaşamınızın detaylı bir analizi yapılmalıdır,
  • Size ve bedeninize en uygun kaloride beslenme programını yazabilmek için gerçek metabolizma hızınız ölçülmelidir (Analiz cihazı olan tartıların verdiği metabolizma hızı değeri ölçüm değil hesaptır siz ölçümünü talep edin)
  • Bilimsel çalışmalar ışıgında bedeninizle ve yaşamınızla uyumlu bir program hazırlanmalıdır,
  • Sizi sürekli ve düzenli analizlerle ve ölçümlerle izlemeli ve gözlemelidir...

Bu açılardan bakılırsa günümüzde popüler olan Online Takip Sistemleri bazı riskler içerecektir. Online takipte uzman sizin analizlerinizi yapamayacağı ve yağ kas oranlarınızı ölçemeyeceği için sizi basit bir tartıdaki azalmayla izleyecektir. Bu kas ve sıvı dengenizi umursamayan bir yöntemdir ve ciddi sonuçları olabilir. Genel bilgimiz ve gözlemimiz ve deneyimlerimizde zaten böyle kilo verenler sağlıklarını kaybetmeden verebilseler bile çoğunlukla verdikleri kiloları geri almaktadırlar. Bunun sebebi gerçek metabolizma hızlarına göre ayarlanamamış bu diyetlerin size kas kaybettirmesidir. Siz önerimiz her durumda bulunduğunuz şehrin en deneyimli ve uzman diyetisyenlerinden yardım almanızdır.

Obezite sorunu ülkemizde artık yaygın olarak mevcut. Yol açtığı hastalıklar listesi artıyor. Sadece kalp hastalıkları değil karaciğer yağlanması, genel durum bozukluğu ve kansızlık bu listeye eklenmiş durumda. İstanbul Çekmeköy Ofisimizde ve Adana'da hizmet veren bir beslenme danışmanlığı merkezi olarak bu gerçeğin farkındayız. Genel halk sağlığının korunmasında obezite ile mücadelenin yeri yadsınamaz seviyelere gelmiş bulunmakta.

Aslına bakarsanız sağlıklı kilo vermeyi hedefleyen bir zayıflama merkezi olarak bizler yardımcı olduğumuz her bir kilo sorunu olan ve İstanbul'da ve Adana' da yaşayan danışanımızla, İstanbul'un ve Adana'nın genel sağlık sorunları konusunda da birşeyler yapmış hissediyoruz.

Sağlıkla kalın  :)

 

UZMAN DİYETİSYEN MÜZDA IRMAK BESLENME DANIŞMANLIĞI

İSTANBUL ŞUBE: 0 505 999 59 59
Adres : ​Teraziler Cad. Meclis Mah. Derviş Sok. No : 38 Madenler
Sancaktepe/İstanbul

ADANA ŞUBE :  0 505 999 59 59
Adres : Gazipaşa Blv. Reşatbey Mh. Meto Apartmanı A Blok No:15 Kat:2 D:4 (Vali Yolu Kavşağı)
Seyhan / ADANA 

2010-2017 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım