Diyabet Beslenmesi ve Diyabet Hastasında Diyet Yaklaşımları

Günümüzün en önemli sağlık sorunu haline gelen hastalıklardan biride Diyabet yani nam-ı diger Şeker Hastalığı. Sadece şekerden kaynaklanmasada hala yaygın olarak şekere bağlı hastalık olarak da anılıyor.

Diyabette erken tanı ve tanı sonrası risk faktörlerini azaltmak artık temel yaklaşım olarak kabul ediliyor. Tabi ki tedavinin yanında. Risk taşıyanların sık sık kontrollerle diyabet taramaları yaptırmaları önemli.

Günümüzde en sık bu taramalar esnasında yüksek insülin değerlerine eşlik eden İnsülin Direnci kavramı önümüze geliyor. Çok önemli ve sıklıkla medikal tedaviye de gerek duyulan bir durum İnsülin Direnci. Bu durum Diyabet riskinin bize gösterdiği gibi sağlıklı beslenmenin çok önemli hale geldiğini bize göstermekte.

Diyabet hastalarının mutlaka sağlıklı kilolara inerek özenle hazırlanmış beslenme programları almaları gerekir. Beslenmede dengeli olmalı ve tedavi yanında mutlaka bir uzman destekli beslenme programları olmalı.

Diyabet olmadan önce önümüze gelen İnsülin Direncin'de de durum farklı değil ne yazık ki. Obezite bir risk faktörü ve sağlıklı kilolara inmek şart.

Ben ve ekibim İnsülin Direnci konusundaki uzun yılların verdiği deneyimle bu konuya çok önem vermekte ve sonuçları olumsuz olabilecek bir gidişi önlemede iyi bir beslenme programının değerini bilmekteyiz.

Önemli bazı ayrıntılara dikkat edilerek hazırlanacak beslenme programları Diyabet hastalığınızın seyrini değiştirebilir. Bu programlar İnsülin Direncinizi olumlu etkileyerek iyileşmenizi hızlandırır ve sizin ideal kilolara gelmenize yardımcı olur. 

Lütfen önemseyin ve herşey yolundayken bile kilo sorununuz varsa insülin değerlerinize baktırın.

 

 

2010-2023 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım