Diyet yapmak mı? Beslenme eğitimleri ile doyarak kalıcı kilo vermek mi?

Bazılarımızı endişelendiren bir süreç olabiliyor kilo verme süreci... Aç kalacağımızı ve ara öğünlere boğularak minik minik besleneceğimizi sanıyoruz. Aslında en önemli şey doymak. Doyacağımız şekilde beslenmek ve bunu öğrenmek. Diyet latince de yaşam tarzı demek. Yani korkulacak bir durumu anlatmıyor. Ama genel kanı diyetle başlayan süreçlerin yorucu olacağı yönünde.

Bazı zayıflama programları hala aç bırakarak ve aşırı sporla kilo verdirmeye çalışıyorlar. Artık gelişen beslenme bilimi ve bu konudaki ölçüm cihazları, bunları doğru kullanabilen uzmanlar sayesinde kilo vermenin tam tersine toklukla mümkün olacağını kanıtlandı.

Merkezimize başvuran kişilerin detaylı analizlerini yaparak ve mutlaka gerçek metabolizma hızlarını ölçerek beslenme programlarına başlıyoruz. Adına diyet demiyerek :) başlanan bu programlarda doymanız ve doyarak yağ kaybetmeniz ve hemde kalıcı olarak bunu sağlamanız asıl hedefimiz.

2010-2017 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım