Hamilelik Beslenmesi Nasıl Olmalı? Gebelikte ve Emziren Annelerde Kilo Verme yada Zayıflama Yolları Nedir?

"Gebelik ve Diyet kelimeleri yanyana özenle kullanılmalı." 

Çünkü gebelik beslenme özeninin yüksek tutulması gereken bir dönem. Biz uzmanlar gebelik boyunca sizlerin gerektiği kadar kilo almanızı hedefleriz. Programlarımızda hem açlıklar yaşamayacağınız hemde gebeliğin keyifli beslenme tarafını da kaçırmayacağınız bir süreç sağlamaya çabalıyoruz.

Birçok hamile kadın beslenmenin sadece kilo almakla ilgili oldugunu sanmakta. Belki de bu yanlış anlayış sağlıklı ve ideal kilodaki bir gebenin tüm hamileliği boyunca doğal olarak 9-12 kilo kadar alması gerekliliğinden dolayıdır. Peki ya obezitesi ve ya kilo sorunu varken hamile kalındığında ? Bilinmesi gereken kilo fazlanız varsa hamilelik sonrası kilo vererek yada kilonuzu koruyarak da doğuma gidebilirsiniz. 

Doğuma hedeflenen kilolarda varmak hem sizin hemde bebeğinizin sağlığı için çok önemli. Sadece doğum değil doğum sonrası da kilo kontrolü ve kilo verilecekse de bunun doğru bir yaklaşımla yapılması gerekli.

Gebelik sırasında yağ kas oranlarınızı bize veren analiz cihazlarını güvenle kullanmaktayız. Ve bilimsel çalışmalar gebelikte değişen metabolizma hızınız sebebiyle eğer bir beslenme programı alacaksanız mutlaka gerçek metabolizma hızınızı ölçtürerek alınması gerektiğini göstermekte. 

Merkezimizde herkes gibi hamilelerimizinde Gerçek Bazal Metabolizma Hızları ölçülmekte ve sonrasında deneyimli uzmanlarca izlenmektesiniz.

Sosyal medyadan kopyalanmış, tahminlerle ve üstün körü hazırlanmış beslenme programlardan özellikle gebeyken uzak durmalısınız.

Sorularınız ve size nasıl destek olabileceğimiz konusunda bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

UZMAN DİYETİSYEN MÜZDA IRMAK BESLENME DANIŞMANLIĞI

İSTANBUL ŞUBE: 0 505 999 59 59
Adres : ​Teraziler Cad. Meclis Mah. Derviş Sok. No : 38 Madenler
Sancaktepe/İstanbul

ADANA ŞUBE :  0 505 999 59 59
Adres : Gazipaşa Blv. Reşatbey Mh. Meto Apartmanı A Blok No:15 Kat:2 D:4 (Vali Yolu Kavşağı)
Seyhan / ADANA 

 

 

2010-2023 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım