Beslenme ve Sağlık Koçluğu

Tüm dünyada beslenme alışkanlıkları ve diyet yaklaşımları her geçen gün yapılan yeni bilimsel çalışmalar ile yenilenmekte ve geliştirilmektedir. Bu çalışmaların sağlıklı beslenme alanında heyecan yarattığı da bir gerçek. Ancak bu çalışmalar ve beslenme bilimindeki yeni gelişmeler ışığında, sadece diyet formları ve yönlendirmeler ile yapılan diyetisyen yaklaşımlarının da günümüzde yetersiz kaldığı artık anlaşılmış durumda.

Günümüzde beslenme alışkanlıkları ne yazık ki besinlerin pazarlama stratejileri ile belirlenmekte ve ışıltılı reklam dünyası önümüze içeriğine ve hastalık yapıcı potansiyeline bakmadan bu ürünleri getirmekte.

Bu stratejilerden nasıl korunabilir ve sağlıklı beslenmeye nasıl geçebiliriz?

Sadece fikir ve öğüt veren yaklaşımlar başarısız oldular. Son dönemlerde iyice populerleşen mucizevi olduğu söylenen, kısa süreli ve hatta tehlikeli zayıflama yöntemlerinin de bunu başaramayacağı artık bir gerçek.

O zaman ne yapılabilir?

Sadece fikirler, öneriler almak ve bilimsel gerçekleri bilmek hergün sizi sağlıksız besinlerin karşısında nasıl güçlü kılabilir ki?

Artık bizler bu değişimin yaşam tarzınızda yapılabilecek değişiklikler ve farkındalığınızın arttırılması ile mümkün olabileceğini biliyoruz.. Uluslararası beslenme biliminin gerektirdiği vücüt analizleri ve peşinden yaşam tarzınızın bir haritasının çıkarılması bunu sağlayabilmektedir. Yaşam tarzının haritalanması ve değişiminize koçluk yaklaşımı ile destek vermek ve önderlik etmek günümüzde beslenme ve diyetetik yaklaşımlarının en kullanışlı araçlarından birine dönüştü bile...

"Kola içmeyi seven birine 'Artık kola içmemen gerekli' demek yerine kolayı sevmemeyi mümkün kılmak.." İşte bahsettiğimiz değişim yolu...

Kişisel gelişim yöntemleri ve koçluk yaklaşımları kullanılarak uzun yıllardır Avrupa'da ve Amerika'da beslenme yanlışları düzeltilmekte ve kilo verilerek kişinin ideal kilosuna ulaşılması sağlanmakta.

İstanbul Çekmeköy Ofisimizde ve Adana Ofisinde; Adana'nın ilk Uzman Diyetisyen ve Beslenme Koçu (Professional Certified Coach) Müzda IRMAK öncülüğünde modern bilimin gerektirdiği Beslenme ve Diyet yaklaşımlarının yanında Yaşam koçluğu yöntemleri ile tasarladığımız Beslenme Koçluğu hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.

2010-2017 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım