Oksidatif Stres Testi

“Oksidatif Stres Obezitenizin sebebi olabilir veya Kanser gibi bazı önemli hastalıkların riskini arttırır”

 
“Oksidatif Stres Tarama Testi ile tüm bu riskler belirlenerek, detoks desteği yada C ve E vitamini gibi antioksidan içeren bir beslenmeye ihtiyacınız olup olmadığı belirlenir ve bu sonuçlara bakarak Uzman Diyetisyenimiz, size hazırlayacağı beslenme programında önemli değişiklikler yapar”
 
Serbest radikaller, besinlerin oksijen kullanılarak enerjiye dönüşümü sırasında meydana gelen moleküllerdir. Oksijen molekülleri yaşam için vazgeçilmez olmakla birlikte, metabolizma sırasında serbest radikal kaynağı olarak bilinen ve son derece zararlı olan ara ürünler oluşur. Bu moleküller vücudun sağlıklı yağ dokusunda hasara sebep olur. Ayrıca protein ve DNA' mıza zarar verir.
 
Vücudumuzda serbest radikal oluşumunu kontrol altında tutmak ve bu moleküllerin zararlı etkilerine engel olmak üzere antioksidan savunma sistemleri gelişmiştir. Ancak bazı durumlarda mevcut antioksidan savunma sistemi serbest radikallerin etkisini tamamen önleyemez ve oksidatif stres olarak adlandırılan durum ortaya çıkar. Oksidatif stresin pek çok hastalık ve patolojik durumun nedeni ve/veya sonucu olduğu bilinmektedir.
 
 
 Merkezimizde talep eden veya uzmanlarımızın gerek gördüğü danışanlarımıza idrar örneği alınarak Oksidatif Stres Tarama Testi yapılır.
 
 
2010-2023 www.uzmandiyetisyen.com Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yayınların izinsiz kopyalanması, yayını, dağıtılması yasaktır.Ekin Yazılım